< назад

Одржано државното првенство и плеј оф натпревар

Во салата Методија Андонов - Ченто изминатиот викенд 23-24 февруари се одржаа државното првенство како и плеј оф натпреварите. На истите учествуваа натпреварувачи од сениорска конкуренција, а при тоа победниците од категориите во кати и кумите ќе настапуваат на Европското сениорско првенство кое ќе се одржи во Гвадалахара, Шпанија во периодот од 28.02 до 31.03.2019 година.